Forum Dalga
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aurelio'ya Büyük Ayıp

2 posters

Aurelio'ya Büyük Ayıp Empty Aurelio'ya Büyük Ayıp

Mesaj tarafından zafersss Cuma Mart 28, 2008 7:57 pm

AURELİO'U ŞOK EDEN AÇIKLAMA

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, "Yabancı futbolcu kontenjanı ile ilgili benim şahsi fikrimi sorarsanız, açıkçası milli takımda her ne kadar Türk vatandaşlığına geçmiş olsa da bir yabancının oynamasını pek tasvip etmiyorum" dedi.

Başesgioğlu, Konya'daki programı kapsamında Vali Osman Aydın'a makamında yaptığı ziyarette, gazetecilerin spor gündemine ilişkin bazı sorularını yanıtladı.

Günlerdir tartışılan milli takımın turkuaz formayla sahaya çıkmasıyla ilgili tartışmaların hatırlatılması üzerine Başesgioğlu, milli takımda forma seçiminin Futbol Federasyonu'nun inisiyatifinde olan bir konu olduğunu, belirtti.

Daha önceki Futbol Federasyonu yönetiminin bu şekilde bir sözleşme imzaladığını, sponsor firmayla birlikte forma renklerinin o şekilde tercih edildiğini dile getiren Başesgioğlu, "Ardından da bu konu tartışmaya açıldı. Beğenenler var beğenmeyenler var. Ancak bundan önce sponsor firmayla olan sözleşmenin sağladığı avantajlara bakmamız lazım. Ancak bazı maçlarda kırmızı-beyaz, bazılarında turkuaz renk forma giyiliyor. Zannediyorum, Futbol Federasyonu bu konuyu yine değerlendirir, buna nihai olarak federasyon karar verecektir" diye konuştu.

Başesgioğlu, bu tartışmaların da ötesinde önemli olanın maçların kazanılması olduğunu vurguladı.
Bir gazetecinin Federasyondan yabancı futbolcu kontenjanının daraltılmasıyla ilgili yapılan açıklama hakkında ne düşündüğünü sorması üzerine şunları kaydetti: "Bu, dünya sporunun üzerinde çalıştığı bir konu. Gönül ister ki milli takım da dahil kulüplerde bizim çocuklarımız oynasınlar, başarı kazansınlar. Ancak bir taraftan da Avrupa şampiyonalarında rakiplerin yabancı futbolcular oynatması bu rekabeti bozuyor. Yani burada kritik bir konu var. Öte yandan ülkemiz genç nüfusu olan bir ülke. Genç yeteneklerimiz var. Yabancı futbolcu kontenjanı ile ilgili benim şahsi fikrimi sorarsanız, açıkçası milli takımda her ne kadar Türk vatandaşlığına geçmiş olsa da bir yabancının oynamasını pek tasvip etmiyorum. Bu sadece futbola değil basketbol, voleybol gibi diğer branşlara da sirayet etti. Bu neticede bizim çocuklarımız önünü kesen bir hadise... Ancak spor da bir yarışma işi, bunun için de uzun vadeli yatırım gerekli. Gündelik başarılardan öte kulüplerimizin alt yapıya önem vererek yıldız sporcular yetiştirmesi gerekir."
zafersss
zafersss

Aurelio'ya Büyük Ayıp Empty Geri: Aurelio'ya Büyük Ayıp

Mesaj tarafından Cem C.tesi Mart 29, 2008 3:07 am

****** ne mutlu Türküm diyene demiş... Densiz herif bu lafı duymamış heralde
Cem
Cem
Admin
Admin

- Similar topics