Forum Dalga
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Polat'tan sürpriz kararlar

Polat'tan sürpriz kararlar Empty Polat'tan sürpriz kararlar

Mesaj tarafından Cem Perş. Mart 20, 2008 7:36 pm

Stoper değişecek. Kalli, altyapıya gidecek, yeni hoca bulunacak. Riva parasıyla tüm borçlar bitecek. Florya da B.Çekmece"ye taşınacak.

G.SARAY"DA seçimlere bir hafta kaldı. Kaç oy alacağı parmak hesabı ile bile sayılabilecek Nazım Durak"ın karşısındaki Adnan Polat"ı herkes başkan olarak görüyor. Bu yüzden Polat"ın geçmiş iki yılı ve gelecek 2 yılına bakmak gerek.

Canaydın"ın listesine sürpriz bir şekilde giren Polat 25 Mart 2006 seçimleri öncesi başkandan şu sözleri duyuyordu: “Adnan, ben çok yoruldum. Bu iki yılı beraber geçirelim. Bayrağı sana devredeceğim. Seçimlere 6 ay kala ben çekilirim. Sen de kulübü başkan gibi yönetirsin. Seçimlere böyle gireriz. Ben seni desteklerim. Kesin kazanırsın.” Yanlarında Polat"ın kardeşi Murat Polat da vardı. İkili bu sözler karşısında şaşırırken Polat “Başkanım, sizinle koltuk pazarlığı bile yapmadım. Ne siz bu sözleri söylemiş olun ne de ben sizden istekte bulunayım. Bu iki yılı sağlıklı bir şekilde geçirelim. Bakarız” diyordu cevaben...

POLAT"IN ARTI VE EKSİLERİ

CANAYDIN, Polat"ın başkanlık serüvenini 2 yıl önce başlattı. Polat 1996"da uzaklaştığı kulübü değişmiş buldu. Bırakırken kasada para, camiada prestij ve çalışılacak çok adam vardı. Ama bugün borç yükü dağ gibi, prestij ayaklar altında ve beraber çalışılacak kimse yok. Bir tek Haldun Üstünel"le güven içerisinde çalıştı iki yılda. Bir de profesyonellerle...

Futbol takımı ile ilgili iyi işler yapıldı, facia sayılabilecek tercihler de... G.Saray"ın geleceği olarak görülen M.Topal, Barış, Serkan, H.Balta, Servet, Nonda, Arda ve Uğur gibi futbolcular alkışlanıyorsa bunlar Polat"ın pozitif yönleri... Ama geçen sezon kaçan Ş.Ligi fırsatı, Gerets ile uyuşmazlık, Feldkamp tercihi, 19 Mayıs 2007 F.Bahçe maçı olayları, Lincoln, Barusso, Bouzid ve Carrusca da Polat"ın eksileri.

GÖKHAN-TOPUZ LİSTEDE YAPACAKLARINA gelirsek...

Feldkamp altyapıya geçecek. Florya"ya yeni bir teknik adam gelecek. Song gidecek, yerine B.Münih"in Belçikalı stoperi Van Buyten alınacak. Yerlilerde Gökhan Ünal ilk sırada. M.Topuz"u da istiyor ama onun için kaynak yok. Ve bir de sürpriz var... Onun adını sır gibi saklıyor. Basketbol şubesinin 4 Nisan"a kadar transfer hakkı var. Potada şampiyonluk ve Torino"daki 8"li final için flaş bir isim alınacak.

Ekonomik projelere de bir göz atalım:

Riva"yı 4"e bölecek. Buradan gelecek para ile önce banka borçlarını sıfırlayacak sonra da Sportif AŞ"nin Futbol AŞ ile 70 milyon dolar tutacak birleşmesini gerçekleştirecek. Florya"da G.Saray"a ait olmayan araziler tapulu hale getirecek. Florya"yı Büyükçekmece"ye taşıyarak Türkiye"nin en değerli arazilerinden birini değerlendirecek. Bu projeler yazarken kolay ama hayata geçirmekte çok zor.

Yeni stadın loca ve VIP tribün koltukları satılmaya başlanacak. Vakıfbank"la anlaşma yapıldı. Uzun süreli kombine almak isteyenlere kredi çıkartılacak. Böylece hem G.Saray geniş zamanlı bir gelire kavuşacak hem de Vakıfbank kulübe verdiği kredinin bir kısmını geri alacak. Ama bunun için taraftarı kulübün parçası haline getirmek gerek (F.Bahçe gibi.) F.Bahçe stadından yılda 38 milyon, G.Saray ise 11 milyon dolar gelir elde ediyor. Fenerium 2007"de 47 milyon dolar ciro yaptı. GS-Store 11 milyon dolar.

Yönetime girecek bazı isimler maddi kaynak sağlayacaklar. Örneğin Polat 10, Nevzat Kalkavan ve Reşit Sinanlı 5"er, Yiğit Şardan 3, Mümtaz Tahincioğlu ve Ahmet Haşhaş 2"şer milyon dolar verecekler. Bu para Ağustos"a kadar kulübü ayakta tutacak. Abi-kardeş ilişkilerinden kulüpte işe alınan ve katkı yapmayanlar da gönderilecek.

İşin özüne gelirsek... G.Saraylılar Polat"tan umut, vizyon ve iş bekliyorlar. Yapabilir mi? O da listesine bağlı.
Cem
Cem
Admin
Admin