Forum Dalga
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Türk olmaktan gurur duyuyorum"

"Türk olmaktan gurur duyuyorum" Empty "Türk olmaktan gurur duyuyorum"

Mesaj tarafından zafersss Çarş. Haz. 25, 2008 2:51 pm

"Türk olmaktan gurur duyuyorum" 2008-06-24_kazim

İngiltere'nin en önemli gazetelerinden Telegraph derlediği yazıda, oyuncumuz Kazım Kazım'ın Ada'da başlayan ve Türkiye'de devam eden futbolculuk kariyerini kaleme aldı. Gazete Kazım'ın "Türkiye Ligi İngiltere'den çok daha teknik" sözlerine de yer verdi.
David Beckham'ın da doğduğu Leytonstone'da dünyaya gelen, Ada'da Bury, Brighton & Hove Albion ve Sheffield United formaları giydikten sonra Fenerbahçe için Turkcell Süper Lig'in yolunu tutan, milli takımımızla 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası yarı finalinde Almanya'ya karşı mücadele edecek olan Kazım Kazım'ın İngiltere'de başlayan ve ülkemizde devam eden futbolculuk kariyeri Telegraph Gazetesi'ne konu oldu.

"İngiltere'nin 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası finallerinde olmaması beni üzüyor. İngiltere'deki futbol seviyesini tartışacak değilim ancak Türkiye'de çok daha teknik bir futbol oynandığını söyleyebilirim."

"Burada çok önemli Brezilyalı oyuncular var ve antrenmanlarda topla inanılmaz şeyler yapıyorlar. Kendinizi onlara karşı mahçup hissetmemek için çok çalışıyorsunuz ve haliyle gelişiyorsunuz. Mesela ben normalde sağ ayağımı kullanan bir futbolcuyum ve antrenmanlarda sadece sol ayağımla yapmam gereken çalışmalara katılıyorum, faydasına inanamazsınız."

Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nde yaptığı Chelsea maçlarının kendisine çok şey kattığına inandığını belirten Kazım "5 Haziran 2007'de yapılan Brezilya maçıyla milli oldum, ilk maçında Kaka, Robinho ve Ronaldinho gibi oyunculara karşı oynamak inanılmaz bir duygu. Türkiye Futbol Federasyonu benim geçmişimi biliyordu ve bana kendimi iyi hissettirecek bir teklifle geldi. Premier League'de düzenli olarak oynadığım dönemde bile İngiltere'den davet almamıştım" dedi.

"İngiltere'yi özlediğim zamanlar da oluyor tabi; orada Trafford Centre, Lakeside veya Bluewater'a giderdim ve kimse varlığımdan haberdar bile olmazdı. Burada insanların gözleri hep üzerinizde, bir futbolcunun sokaklarda dolaşması onlara garip geliyor. Burada kendimi kesinlikle bir Türk olarak hissediyorum ve bundan gurur duyuyorum."

Kazım'ın EURO2008 yorumlarına da değinen Telegraph "Fatih Terim inanılmaz bir teknik direktör, bize sonsuz güven aşıladı. Başınızı öne eğmenize asla izin vermiyor, bunu yapacak olursanız size öyle bir bağırıyor ki bana inanın bir daha başınızı öne eğmezsiniz" sözlerine yer verdi.
zafersss
zafersss

- Similar topics