Forum Dalga
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

El Maktum Roma'yı Aldı

3 posters

El Maktum Roma'yı Aldı Empty El Maktum Roma'yı Aldı

Mesaj tarafından zafersss Cuma Nis. 25, 2008 7:16 pm

El Maktum Roma'yı Aldı 5B2M4W78587

İtalyanın büyük kulüplerinden AS Roma Dubai Şeyhi Maktum'un oldu. Futbol düşkünü Maktum kesenin ağzını açtı.

Futbol düşkünü Dubai Şeyhi El Maktum, para sihirbazı Soros'un 350 milyon dolar teklif götürdüğü İtalyan futbol devi AS Roma'yı 550 milyon dolar vererek satın aldı.

Dubai Şeyhi El Maktum'un şirketi Emirates Grup, İtalya'nın büyük takımlarından AS Roma'yı satın aldı. Borç batağındaki AS Roma'yı almak için Italpetroli şirketiyle pazarlığa oturan ünlü yatırımcı George Soros'un 350 milyon dolarına karşlık 550 milyon dolar veren Maktum, dev kulübün yeni sahibi oldu.

Emirates CEO'su Ahmed Maktum "Anlaşmayı yaptık. Kuzenim Şeyh Maktum futbolu sevdiği için Roma'yı satın aldık" dedi.
İtalya'da birinci ligde yer alan ve Avrupa'nın en büyük futbol kulüpleri arasında gösterilen Roma Futbol Kulübü 450 milyon dolarlık ciddi bir borç batağına saplanmış durumdaydı.

AS Roma'nın yüzde 100 hissesine sahip olan İtalyan şirket Italpetroli'nin sahibi Sensi ailesi satış için ünlü para sihirbazı George Soros'la görüşüyordu. Soros'un görüşmelerde Franco Sensi'ye 350 milyon dolar teklif ettiği, Emirattes Grup'un bu aşamada devreye girdiği öğrenildi.

GOLÜ ŞEYH MAKTUM ATTI

Dubai Şeyhi El Maktum son dakikada harekete geçerek Roma Kulübü için 550 milyon dolarlık bir teklif verdi. Italpetroli şirketinin sahibi Franco Sensi ve Roma kulübünün CEO'su kızı Rosella Sensi teklife evet diyerek Emirates yetkilileri ile el sıkıştı.

Emirates CEO'su Ahmed Maktum Roma futbol kulübüyle anlaştıklarını açıklayarak "Roma Kulübü ile anlaşmayı yaptık. Ailem her zaman değerli markaların satın almasında dünyada söz sahibi olmak ister. Roma'da onlardan bir tanesi. Üstelik kuzenim (El Maktum) futbolu çok seviyor. Ben futboldan anlamam ama kuzenim için Roma Kulübü'nü satın alıyoruz" dedi.

İtalpetroli şirketinden yapılan basın açıklamasında ise üçüncü bir şirketle anlaşmaya varılmadığını açıkladı. Şeyh Maktum, İngiliz Premier Lig'de mücadele eden futbol devi Arsenal'e de sponsorluk yapıyor.
zafersss
zafersss

El Maktum Roma'yı Aldı Empty Geri: El Maktum Roma'yı Aldı

Mesaj tarafından Constantine Cuma Nis. 25, 2008 8:14 pm

Smile
Constantine
Constantine
Admin
Admin

https://forumdalga.yetkin-forum.com

El Maktum Roma'yı Aldı Empty Geri: El Maktum Roma'yı Aldı

Mesaj tarafından Whisper C.tesi Nis. 26, 2008 10:45 am

as roma ismide değişiyomuş el-roma oluyomuş lol!
Whisper
Whisper